Archiwalne informacje filmowe powiatu wadowickiego

ZDROWE WADOWICE

2013-09-09

W parku miejskim odbyły się bezpłatne badania i konsultacje lekarskie.

Komentarze

jurek 2013-09-15 17:37:59

Nie jestem osobą, która nie słucha argumentów drugiej ale Ty widzę tak. Żadne argumenty nie przemawiają. Ktoś wpoił Ci w głowę, że jest źle i basta... nic nie przyjmujesz. Żyj w tym swoim błogim dla Ciebie poczuciu, że nasze miasto jest najbrzydsze, najbrudniejsze z największym bezrobociem itp, byle tylko wszystko na NIE. Ja, jak i na całe szczęście gro mieszkańców widzimy nasze miasto w pozytywnym świetle. Mamy wielkie zakłady SKAWA, Maspex, Metchem, hale produkcyjne - BADURA. Które tak małe miasto ma tyle wielkich zakładów?


 


Mam pytanie, czy przypadkiem te ,,markety" nie zatrudniają ludzi do pracy? Po pierwsze dzięki temu, że mamy biedronki, lidl, tesco, nasi kochani właściciele mniejszych sklepów nie windują cen aż tak do góry, co czynili przed ich otwarciem... Po drugie; nie jesteśmy zacofanym miastem i na widok tesco, biedronki czy lidla w Krakowie nie robimy już - łaaaaałłłł tesssscooo!!!


 


Źle, że knajpy??? Też w nich pracują ludzie... A, że zamykają... no cóż, Wadowiczanie już są na tyle rozgarniętą społecznością, że do byle gów... nie pójdą i to nie są już czasy, że piwo lane z otwartej beczki z przed tygodnia ściągnie do nas tłumy osób.


 


Rynek niedawno, jeśli co najmniej 15 lat to nie dawno to ok.


 


Sklepy zamykają w większości przez pazerność właścicieli, którzy myślą, że człowiek wszystko kupi. Sprzedają byle co, byle jak najdrożej. Ludzie to nie frajerzy.


 


Twoja wypowiedź to sprzeczności, mówisz, że nic się nie robi, a zaraz krytykujesz jak coś się robi, myślisz bardzo prostolinijnie, nie zauważasz co dobre albo co tak naprawdę jest przyczyną, że coś jest źle. Wszystko zwalasz na burmistrza i radę.


 


Ciekawe co Ty byś zrobił gdybyś był burmistrzem? Aaaaa przepraszam, to jest nie ważne - ważne jest dla Ciebie to, żeby obalić dzisiejszą władzę i dorwać się do stołka., głosząc populistyczne hasła (rynek to betonowy plac, po co to, bezrobocie w mieście, nic się nie robi, wyjdź po za rynek itp) ps. to już jest nudne...


odwołać Ewę Filipiak i radnych bezradnych 2013-09-15 09:57:09

Czyli równamy do najgorszych? No to teraz już wiem dlaczego to miasto tak wygląda! Zobacz sobie chłopie ile tysięcy bezrobotnych jest zarejestrowanych! A tych niezarejestrowanych?? Drugie tyle! Policz sobie ile zakładów pracy zostało zlikwidowanych przez okres rządów Ewy. A co mamy w zamian? Kolejne markety i knajpy! Te drugie zresztą non stop się zmieniają, jedna upada, powstaje następna i tak w kółko. Wyjdź pan sobie poza rynek i zobacz na ilu budynkach przeczytasz "DO WYNAJĘCIA".
Piszesz Pan że dojeżdżają do nas do pracy, zapewniam że w drugą stronę również. A ile osób dzień w dzień dojeżdża do Krakowa do pracy? Zobacz pan sobie w wiecznie zapchanych busach! Właśnie, kolejny temat którym ekipa Filipiakowej w ogóle się nie martwi - transport z i do Wadowic. Ale co ją to obchodzi, ona ma samochód, którym wygodnie wszędzie dojedzie!

Rynek był zmieniany całkiem niedawno i żadne większe zmiany nie były potrzebne, niepotrzebne było wycinanie drzew i niszczenie zieleni! A gdy się okazało że mieszkańcy zaczęli narzekać na to że FIlipiakowa zrobiła nam betonową pustynię, to na siłę zaczęli sadzić kwiatuszki i drzewka!
A fontanna za milion złotych - też była konieczna? I nie gadaj pan głupot że większości się rynek podoba, bo żadnych badań na ten temat nie było! To są wasze pobożne życzenia! Może Zatorska z super kostką też się podoba, szczególnie kobietom?


jurek 2013-09-14 18:20:56

Przypominam, że bezrobocie to problem krajowy, a nie Wadowicki. Nasze miasto ma i tak bardzo niskie bezrobocie na tle innych miast. Spójrz, że do naszego miasta, do pracy przyjeżdża wiele osób z większego miasta - Andrychowa czy Kalwarii.

Rynek - to czy się podoba to sprawa indywidualna. Niektórym się nie podoba ale większość wypowiada się na jego temat pozytywnie. Gdybyśmy teraz nie wyremontowali to i tak wkrótce trzeba byłoby to uczynić. A tak mamy to za sobą. Na dodatek w większości remont był finansowany ze środków unijnych.


odwołać Ewę Filipiak i radnych bezradnych 2013-09-14 09:37:01

Wadowice - elita wśród polskich miast, hahaha, no rzeczywiście - z po kolei zamykanymi zakładami pracy, z wielkim bezrobociem. No ale poczekajmy, przecież rzecznik UM od kilku miesięcy rozpowiada, że mają program likwidacji bezrobocia w naszym mieście. Na pytanie o szczegóły, burmistrz Filipiak odpowiada radnemu Odrozkowi że ich nie ujawni i żeby radny sobie sam program wymyślił.
Ja wiem co przedmówca miał na myśli, Wadowice są elitą bo zdobyły piąte miejsce w konkursie na ukwiecone miasto. W konkursie w którym na całą Polskę oddano ze 2 tysiące głosów, rzeczywiście bardzo prestiżowy konkurs, koń by się uśmiał! Cały urząd miejski parę razy zagłosował i zebrali te 96 głosów, no ale mamy sukces! Nieważne że w poważnych rankingach Wadowice są w samej końcówce, albo w ogóle nie są uwzględniane, ważny jest konkurs z kwiatkami! A jak jest naprawdę? Każdy kto żyje w tym mieście nieco dłużej, doskonale pamięta, że zielony i ukwiecony, najpiękniejszy rynek był ponad 20 lat temu! Teraz mamy betonową pustynię!


mck 2013-09-13 21:26:56

heh proponuję dogłębnie zobaczyć okoliczne miasta jak wyglądają, jak rozwinięty mają rynek pracy, jak się tam żyje i dopiero potem narzekać na NASZE WADOWICE!!! Prawda, Wadowice są średnio rozwinięte na tle niemieckich miast ale to polska elita wśród średnich miast i może służyć za przykład do naśladowania.


przedsiębiorca 2013-09-13 11:46:01

Zgadza się - przychodzi pora, aby uzdrowić i wyzwolić Wadowice od wszelkiej maści wywrotowców i tych, którzy wiecznie szkalują dobre imię naszego miasta i nie pozwalają spokojnie żyć. Zajmijmy się czymś pożytecznym, rozpocznijmy konstruktywną dyskusję /tylko nie polityczną/ , a zapewniam, że wszystkim będzie lżej na duszy i radośniej wokoło.


27 X 2013-09-12 22:43:29

Teraz czas na to, żeby uzdrowić Wadowice - 27 października odbędzie się referendum - pozbądźmy się Ewy F. i służalczych, bezradnych radnych!


zdrowy wadowicznin 2013-09-11 10:17:32

Naszej Filipiance się udało bo była pogoda


STÓŁ WIGILIJNY
2013-12-18
STÓŁ WIGILIJNY
XIV Konkurs Potraw Regionalnych


XX KONKURS SZOPEK
2013-12-18
XX KONKURS SZOPEK
W konkursie - w Parafii Św. Piotra Apostoła w Wadowicach - zorganizowanym przez ks.proboszcza T. Kasperka, ocenianych było 57 szopek.ZAPOMNIANY DIABEŁ
2013-12-16
ZAPOMNIANY DIABEŁ
Kolejny spektakl w reżyserii Pawła Jarosza wystawiony przez Teatr Piosenki działający przy ZSP w Kleczy Dolnej.


OŚRODEK INTERWENCJI KRYZYSOWEJ służy pomocą
2013-12-15
OŚRODEK INTERWENCJI KRYZYSOWEJ służy pomocą
Do ośrodka w Radoczy mogą zgłaszać się mieszkańcy powiatu wadowickiego.


W 32 rocznicę stanu wojennego
2013-12-14
W 32 rocznicę stanu wojennego
Kwiaty pod POMNIKIEM SOLIDARNOŚCI złożyli samorządowcy.


Dlaczego polski karp jest najlepszy
2013-12-12
Dlaczego polski karp jest najlepszy
Rozmowa z hodowcą karpi z Rokowa - Mieczysławem Gurdkiem.


Talenty 2013 rozdane
2013-12-11
Talenty 2013 rozdane
Koncert galowy XIII Festiwalu Artystycznego - Talenty 2013


Święty Mikołaj na os. Kopernika
2013-12-10
Święty Mikołaj na os. Kopernika
Impreza zorganizowana przez Radę Osiedlową nr 8


Przedświąteczny spacer po wadowickim rynku
2013-12-09
Przedświąteczny spacer po wadowickim rynku
Plac Jana Pawła II w Wadowicach przyodział uroczy świąteczny wystrój.


Nowe pezedszkole na osiedlu Pod Skarpą
2013-12-08
Nowe pezedszkole na osiedlu Pod Skarpą
Gmina Wadowice w dniu Świętego Mikołaja przekazała dzieciom prezent w postaci nowego przedszkola.


TALENTY 2013. Nominacje do nagrody głównej
2013-12-06
TALENTY 2013. Nominacje do nagrody głównej
Nominowani w kategorii muzyka i wokal, taniec oraz recytacja i teatr.


Propozycje WCK
2013-12-05
Propozycje WCKSkawa Wadowice - Maraton Krzeszowice 3:0 - siatkówka
2013-12-02
Skawa Wadowice - Maraton Krzeszowice 3:0 - siatkówka
Siatkarki Skawy Wadowice wygrały dotychczas wszystkie trzecioligowe pojedynki.


TALENTY 2013 - eliminacje powiatowe
2013-11-30
TALENTY 2013 - eliminacje powiatowe
Prezentacje w kategorii muzyka i wokal.


 «  60 61 62 63 64  »